Budget

Af en toe koop ik ook het maandblad “Vitaya”, moet toch een klein beetje mee met mijn leeftijd en er staan vaak lekkere receptjes in en eens een deftig artikel,……maar ik beken, niks kan tippen aan “den bijbel” :-),…..

Maar er is een rubriek die me elke keer de wenkbrauwen laat fronsen, laten we zeggen dat ik het boekje 6 keer per jaar koop,  dan kunnen we  spreken  van een terugkerende irritatie nietwaar, elke maand wordt iemand zijn budget uit de doeken gedaan en elke keer denk ik, maar dit is niet realistisch, laten we het voorbeeld nemen van deze maand, het gaat over een 25-jarige vrouw die in haar 2de stagejaar zit na haar rechtenstudies en laten we haar Emily  noemen,……

Emily is single, woont alleen op een huurappartementje en verdient 1600 euro per maand,……en nu komen de maandelijkse uitgaven,………

Huur appartement incl. water en verwarming :  675euro
Electriciteit:                                                       35euro
Internet en TV:                                                  47euro
Fitness:                                                              28euro
Kleding:                                                           100euro
Uitgaan:                                                           200euro
Eten:                                                                200euro
Auto:                                                               175euro
Pensioensparen:                                                 72euro

Totaal:                                                          1532 euro, overschot 68 euro,……..als ik goed kan rekenen,….

Sparen:  En ik citeer “ ik probeer maandelijks 500 euro te sparen, maar dat haal ik meestal niet”, ofwel kan Carrie niet rekenen ofwel kan ze geen geld beheren :-), laten we dit even analyseren,……

Er wordt niet gesproken over GSM, maar goed dit kan nog bekostigd worden door haar werkgever, wat ik in dit geval wel betwijfel,…….wat de uitgavenpost eten betreft, 200euro ofwel eet dat kind niet ofwel gaat ze bij restaurant mama eten, ik geloof nooit dat je met  200 euro al je eten en drinken voor een maand kan bekostigen ofwel koopt Carrie teveel :-), waar ook niet wordt over gesproken is de uitgaven post persoonlijke hygiëne en onderhoudsprodukten, dan mag je nog geen make-up gebruiken, douchegel en shampoo is geen overbodige luxe, noch tandpasta en deodorant en laten we het maandverband niet vergeten, of zit dat ook  in de 200 euro eten???  En een fles poetsmiddel is toch ook het minimum dat je in huis moet hebben ook al gebruik je dat mee voor de afwas, kan me niet inbeelden dat je het niet in huis hebt,…toiletpapier vind ik nog zo’n belangrijke :-),  en dan krijg ik toch stilaan het gevoel dat ze er niet komt met haar budget,…..wat ook vrij logisch is als je moet rondkomen met 1600 euro per maand, dat is gene vetpot, maar hoe het budget hier is opgesteld, dat is gewoon niet logisch,…..wat doe je in maanden waarbij de verzekeringen langskomen, want een brandverzekering is toch een noodzaak, mutualiteit, zorgkas en dan komt vaderke staat ook nog langs regelmatig,……..wat wordt er dan gedaan, spaargeld??  Hoe wordt dat dan aangevuld, vakantiegeld, 13de maand en als we geluk hebben een beetje van wat we terugkrijgen van de staat,…….

En mijn conclusie is, ons Emily komt niet rond met haar zuurverdiende loon,…..dat weet Carrie wel heel zeker, maar we gaan hier niet de moederkloek spelen hé,…..want ik krijg met het artikel het gevoel dat ik echt niet met geld kan omgaan en TEVEEL eten koop :-)!!

Advertenties

16 gedachtes over “Budget

  1. Eten is duur, heel duur en ik beken dat wij gewoon naar den aldi en naar de lidl gaan en maandelijks naar de vleesgroothandel wat ons gigantisch veel geld bespaart. En de kinderen zijn haar de helft van de maand en we liggen elke maand aan 750 huishoudgeld waarmee we vaak niet toekomen en moeten bijleggen.

  2. Amai ja, dat slaat echt op niets! Op zich vind ik het wel interessant om dat te lezen, maar als het niet klopt heb je er NIKS aan. Jij hebt natuurlijk ook een heel gezin hé Carry. Als je alleen bent kan ik me voorstellen dat je al eens sneller een boterhammetje met soep eet of geen 20 pakken koeken per week moet kopen. Op eten wordt er hier in ieder geval allesbehalve bespaard. Ik durf zelfs niet uit te rekenen hoeveel wij daar per maand aan uitgeven. 🙂

  3. Woeha, wat een interessant thema. De Belg/Vlaming en zijn geld, daarvan geloof je toch echt niet dat je eerlijke cijfers krijgt? Loon, daar moet je eens proberen open over proberen te praten in groep, hilarisch gewoon.
    Ik ben van tijd een klein duiveltje, en als geld of zo ter sprake komt dan gooi ik zomaar in de groep dat ik “meer dan genoeg geld” heb. Altijd weer hilarisch 🙂

  4. En dan nog te beseffen dat 1600 euro netto een mooi loon is! Heel veel mensen komen daar nog niet eens aan.

    Is ook één van de redenen dat ik mijn studio heb gekocht. Als je tegenwoordig huurt dan ben je daar al zo'n grote hap uit je loon aan kwijt.

    200 euro per maand voor eten is nog wel haalbaar. Ik heb het eens een week gemonitord wat eten kostte voor mijn vriend en mij, en ik kwam voor die week aan 75 euro. Dat is dus zo'n 300 euro per maand voor twee personen. En wij hebben toen elke dag vers gegeten en af en toe nog een dessertje en/of voorgerechtje erbij. 'T is natuurlijk ook wel te zien in welke supermarkt je gaat kopen en hoe slim je je menu inplant zodat je geen overschotten eten moet weggooien :-).

    Ik ben al lang blij dat ik mijn auto van 't werk heb en dat ik binnenkort ook mijn gsm abonnement van 't werk krijg. 't leven is echt belachelijk duur tegenwoordig.

  5. Voor mijn eten kom ik per maand ongeveer met 300 euro toe dus haar 200 euro is wel krap. GSM is voor mij 15 euro per maand. Onderhoudsproducten en hygiëne dinges hoef je in principe niet elke maand kopen. Met een bus afwasmiddel kom ik denk ik twee tot misschien drie maand toe. Shampoo hoef ik totzelf maar drie keer per jaar kopen. Ik was me elke dag met een blok zeep die nog geen vijf euro gekost heeft en daar kom ik bijna een jaar mee toe. Mijn kleding budget weet ik exact momenteel aangezien ik het sinds januari genoteerd heb en ik sta momenteel op 168 euro na vier maand. =)

  6. Helemaal geen goeie referentie, dit. Idd, hun rekenmachientje was precies kapot 🙂 Wij geven maandelijks tussen de 300 en 400 euro uit aan boodschappen (incl hygiëne dus niet enkel eten) maw ongeveer 200 per persoon en wij eten ook bijna elke dag vers he. Het hangt idd af van wat je koopt, en waar.

    Ons Emily zou beter een goedkoper appartement zoeken… voor 1p moet ze wel erg veel huur betalen, maar da's mijn bescheiden mening!

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit / Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit / Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit / Bijwerken )

Google+ photo

Je reageert onder je Google+ account. Log uit / Bijwerken )

Verbinden met %s